вівторок, 25 грудня 2018 р.

Церкві СВ.Параскеви, що у Франківських Опришівцях виповнилось 110 років.

    20 грудня 2018 року у Конференційному центрі , Івано-Франківської академії Івана Золотоустого пройшла презентація книги “Історія мікрорайону Опришівці м. Івано-Франківська” і документального фільму «Дорога, правда і життя».

Мирослав Бойчук: Дивився документальний фільм про історію життя українського гетьманства, яке лизало зад петру першому (теж олексійовичу)

    По дорозі до теперішньогї гей-би незалежності історія повторилась один до одного. Цього разу з вячеславом чорноволом. З 48-МИ ОСІБ У ФРАКЦІЇ ЙОГО ЗРАДИЛО 30.. КОЛИ НА ТРИБУНІ ВЕРХОВНОЇ зРАДИ ОГОЛОШУВАЛИ ПРО УСУНЕННЯ ЧОРНОВОЛА – КОМУНІСТИ АПЛОДУВАЛИ СТОЯЧИ. тож, ПРІЗВИЩА НАЙВІДОМІШИХ ЗРАДНИКІВ, ТАКИ ВАРТО НИНІ НАГАДАТИ.

понеділок, 24 грудня 2018 р.

НЕЗАБАРОМ ВАМ НЕОБХІДНІ БУДУТЬ ЮРИДИЧНІ ДОКУМЕНТИ ПРО СЕКС

    З 11 січня 2019 р. в Україні сексуальні дії, вчинені без добровільної згоди партнера будуть кваліфікуватися як зґвалтування або сексуальне насильство. Відповідні зміни внесені в Кримінальний кодекс.
Який вихід? Розписка про секс.

неділя, 23 грудня 2018 р.

Олег Мосесов: "Міцна крихкість вінілу"

Однією з втрат, що з ними у Львові асоціюватиметься минулий – 2017 рік, – стала раптова смерть Олега Мосесова. В ніч на 24 грудня у цього легендарного музикознавця та радіоведучого дорогою з роботи до дому стався інфаркт.
 Олег Мосесов, знаний за псевдо Олег Середа, був ведучим музичних програм; у 1998 році заснував «Аматорський клуб», в основі якого була ідея спільного прослуховування музики з подальшим обговоренням (існував до 2009 року); був музичним критиком журналу «Label», журналістом видання «Clash magazine» і журналу «S.U.I.T». Із 2003-го року Олег ініціював створення авторських програм і вів ефіри на «РадіоМан», «Радіо4U», «Радіо 24» та «Радіо ЛЮКС ФМ».
 В пам’ять про Олега Мосесова Z публікує текст лекції, яку він наприкінці листопада прочитав у Центрі Шептицького.

четвер, 20 грудня 2018 р.

Є така версія: російський пряник - від українського слова прати.

Брати Капранови:
Це - праник, від слова "прати". У старі часи, коли не було пральних машин, такими праниками вибивали білизну при пранні.
Коли у 1169 році Андрій Боголюбський зруйнував Київ, то крім ікони Вишгородської Богоматері він вкрав ще багато чого - зокрема і праники. Але з пранням у наших недалеких сусідів тоді не складалося, що робити з праником, вони не знали. Тому спробували ці красиві візерунки відбивати на коржах перед тим, як їх пекти. Коржі назвали "прянікамі" - бо ж робили їх праником.
Отака історія.

Церкві Св.Параскеви, що в Івано-Франківських Опришівцях, 110 років



Сьогодні церква Св.Параскеви, що в Івано-Франківських Опришівцях, відзначає свою 110-у річницю. З цієї нагоди провели зустріч з студентами семінарії. Говорили про історію церкви, презентували книжку та ще раз показали фільм, який було знято творчою групою на чолі з о. Тарасом Огарем ще 10 років тому.

...БО ВОРОН ВОРОНУ ОКО НЕ ВИКЛЮЄ

Ярослав Заброварний :
    Зауважте, товариство, після ,,революції Гідності ніхто так і не сів за грати за вбивство ,,Небесної сотні'', а пройшло вже 4 (!) роки. 
    Ті, хто розстрілював людей, молодих хлопців, так і не вцілили в жодного кубіва, турчинова, яценюка. Чому??!! Що, в снайперів забракло вміння? Адже, за логікою, щоб подавити спротив, треба знищувати керівників. Чи не так??! Інших, до речі, напевно можна було стріляти. Та Турчинов, Кубів і Яценюк, згадайте, ходили з великими яскравими жовтими шарфами. Може, для того, щоб снайперу було краще цілитись. І він (вони) замість вбивати 3 (три) людини, вбили сотню. Бо цих їм, за логікою, було заборонено вбивати!! 
    Ці тепер у владі, і з вбивцями все в порядку. І в країні, за великим рахунком нічого не змінилось. Отже, це був ПЕРЕВОРОТ, а ніяка не революція. Бо ж до влади прийшов засновник партії регіонів, тої партії, яка тоді була при владі. Кліка, яка була, така й лишилась. Тільки змінились, по великому рахунку, ,,володарі'' разом з їхніми свитами. Вітаю, йдемо до Європи!

Саме цей коментарій було розміщено на ФБ у відповідь на публікацію, яку розміщуємо нижче.

вівторок, 11 грудня 2018 р.

Це "свято" вже минуло, але в Україні воно продовжується... і підозрюю - це надовго.

Sergiy Trymbach
    УСІХ КОРУПЦІОНЕРІВ І КОРУПЧИХ ВІТАЮ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ – ДНЕМ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ. ЩОБ ВАМ ПУСТО БУЛО У КИШЕНЯХ!
ТІЛЬКИ Ж НЕ ДОЧЕКАЄМОСЬ ТАКОГО…

понеділок, 10 грудня 2018 р.

Марія Дзюба: А тепер про нашу феноменальну здатність забувати...

ПРИВІТ! Давно з Вами не розмовляла, друзі і недруги! Так, і недруги теж, бо у фБ ми різні, як і в реальному житті. Інакше не буває…
Останні події, особливо ВОЄННИЙ СТАН, давно мною очікувані. Тай не тільки мною. Чимало народу постійно обмовлялися на ФБ, що ВС порошенко тримає саме на передвиборний момент, коли зрозуміє, що рейтинг на піввершка від горшка. За цей час лише потрібно було знайти привід, аби зконструювати СИТУАЦІЮ, яка б пасувала саме до ВС.

“Не потрібно нікого розстрілювати!” – український школяр запропонував геніальний спосіб боротьби з корупцією

“Працюю вчителем в гімназії. Є керівником 11 класу, намагаюся вчити дітей не бездумно заучувати матеріал, а аналізувати, мислити, робити висновки. Часто приділяю 10-15 хвилин від уроку якійсь тематичній бесіді з класом. Діти мої розумні, люблять такі моменти.
Часто в нас відбуваються справжні глибокозмістовні дискусії на теми, що зараз є найбільш актуальними в українському суспільстві. Буквально на днях ми розмовляли на тему “Як би я боровся з корупцією в Україні”.

неділя, 9 грудня 2018 р.

8 грудня 2018 року відбулось третє заняття в Студії кіно Мирослава Бойчука "STUDIK - IF"

     На цьому занятті проявилась ще й школа життя. Поясню в чому, на мій погляд, вона полягає.

субота, 8 грудня 2018 р.

Запрошуємо на навчання у Студію дитячо-юнацького кіно Мирослава Бойчука "STUDIK-IF"

МЕТА навчити студійців таким навикам:

пʼятниця, 7 грудня 2018 р.

Богдан Томенчук: "...це - твоя війна і твоїх колег... За душі..."

    Я, звичайно, знав, що можу помилятися...Але щоб аж настільки! Після Чернівців навіть "робочі" з відповідними позначеннями збірки повіддавав бажаючим... Бо ж кому воно треба, це таке менестрельство дуже дорослого поета... Війна...Тарифи...

четвер, 6 грудня 2018 р.

Богдан Ославський: "Мирослав Бойчук: «Це було зовсім інше розкрадання»"


Мирослав Бойчук знакова постать не лише заводу «Промприлад» (чи «Геофізприлад», зважаючи на хронологію), а й франківської тележурналістики. Починав він у багатотиражці заводу, потім був двигуном заводського радіо і згадує той період, як один із найцікавіших і найбільш творчих у своєму житті. Тепер Мирослав Бойчук має студію документального кіно, в доробку якої, до речі, є фільм, створений з нагоди сторіччя «Промприладу».

вівторок, 4 грудня 2018 р.

Viktor Levytskyi: Разом з Мирославом Бойчуком оцифровуємо фонозаписи з Івано-Франківського державного архіву.

    І як я і обіцяв, починаю поступово їх викладати.
    В архіві виявилось дуже багато цінного. А коли знайшлись інструментальні записи і пісні з Чортовця, записані в 1971 році, то радості не було меж. 

понеділок, 3 грудня 2018 р.

Мирослав Бойчук: Дитяче Еробачення 2018 - вічний парадокс визначення виконавської майстерності.

    Щойно по українськома "Брехунцю" слухав передачу про дитяче Евробачення. Транслювали пісню переможниці з Польщі і нашої виконавиці з України. Враження напівгнітюче. Чому напів?

неділя, 2 грудня 2018 р.

Ігор РОП'ЯНИК: Правильно кажуть в народі: не копай яму іншому, бо сам туди втрапиш.

   
Ось так вийшло і з Миколою Якимечком: захотілося йому виключити зі спілки художників одинадцять талановитих івано-франківських митців, а виключили зі Спілки його самого.

понеділок, 26 листопада 2018 р.

Мирослав Бойчук: Школі дитячого кіно у Івано-Франківську бути (+відео)

    У неділю, 25 листопада у Молодіжному християнському центрі, що діє при Храмі Пресвятого Серця Христа Чоловіколюбця відбулась перша зустріч з батьками та їх дітками, які мають бажання навчатись у Студії дитячого кіно та о.Ігорем Пелехатим. Розміщуємо публікацію про цю подію з метою подальшої популяризації цієї задумки. А полягає вона ось у чому.

понеділок, 19 листопада 2018 р.

Alexandr Olshanskiy: Щелчок

Мирослав БОЙЧУК: В даний момент мене переслідує два відчуття.
1. В потрібний час оголосять військовий стан, щоб вибори не відбулись. Причину організують та домовляться.
2. Цьому всьому, в чому ми зарз живемо, скоро буде кінець... Ну не може цілком зогнила риба вічно робити вигляд, що вона жива.
3. При найгірших обставинах, а все до того йде, Україна може зникнути з мапи світу.
Ці мої "тези" підтверджує і нижче перепощена з Фейсбуку публікація
Alexandr Olshanskiy яку викладаємо мовою оригіналу.                                                               

четвер, 15 листопада 2018 р.

Мирослав Бойчук: Робота над фільмом “Життя студентське” про мої львівські молоді літа закінчена.

       Чотири частини мають 14 розділів і складають 2 години, 33 хвилини, 20 секунд.

Цікаве звідусіль: Ломехуза — оружие массового поражения

Вот эта мелкая хуйня 5 мм в длину — один из самых страшных убийц мира насекомых. Нет, он не ядовитый, не кусается и ни на кого не нападает. Но это просто хтонический пиздец и адище. Ломехуза уничтожает целые муравейники. В одиночку. Это ужас, летящий на крыльях ночи, я вам точно говорю.
Ломехуза выделяет фермент — экссудат, который скапливается на щетинках по бокам тела. И эта херня действует на муравьев опьяняюще. Такая муравьиная наркота.

пʼятниця, 26 жовтня 2018 р.

Евгения Остапова: О том, на каких бабах стоит жениться.

Большинство моих холостых знакомых при слове «жена» представляют себе высокую брюнетку с большими сосками, в красных тюлевых трусах и непременно на семь лет младше. Вот тогда бы они бы и женились, может быть. А пока - извините дамы. Пока что они имеют лишь кратковременный опыт весёлых потрахушек, и слышать не желают о той стадии отношений, когда не будет больше красных тюлевых трусов. Позвольте мне, на правах старшего товарища, в подробностях вам рассказать о том, на каких бабах действительно стоит жениться, чтобы не было мучительно больно.

субота, 20 жовтня 2018 р.

Газета "Західний Кур'єр: З часом на “ти”. Документальний кінематограф Мирослава Бойчука.

  • Івано-Франківському осередкові Національної спілки кінематографістів України виповнилося 20 років. З цього приводу розмовляю зі своїм колегою, членом Національної спілки кінематографістів України, журналістом, блогером, поетом-піснярем, фотохудожником, документалістом Мирославом Бойчуком.
    Сьогодні йому 60 років, добру половину з яких віддав десятій музі, плідно працюючи з Осередком Національної спілки кінематографістів України, створюючи власні документальні фільми з історії минувшини та сьогодення нашого краю. Мирославе, як розпочинався твій шлях в документалістику?

четвер, 13 вересня 2018 р.

ТОП-10 цікавих франківських музичних фактів від Тараса ЗЕНЯ.

ТОП-10 цікавих франківських музичних фактів

    Івано-Франківськ давно виокремився на мапі України своїм музичним та навколо музичним життям. Та окрім звичних творчих вечорів, концертів та фестивалів згадка про особливе місто неодноразово потрапляла на шпальти газет та в ефіри центральних ЗМІ. Причиною того були різноманітні напівлегенди, курйози та навіть скандали. Спробуємо згадати десятку найцікавіших подій навколо музичного франківського життя.

понеділок, 6 серпня 2018 р.

Анатолій МАТВІЙЧУК: "...Тут я написав свої перші вірші і пісні..."

    Є, щонайменше, два типи повернення в минуле: перший, коли ти повертаєшся на рідну вулицю через прірву років - а там нічого не змінилося: все ті ж будинки, кольори і дерева. 
    А буває значно гірше - ти повертаєшся в село, де пройшли кращі моменти твого дитинства і юності. А його немає. Географічно село ще існує, але фактично - ні. 

пʼятниця, 22 червня 2018 р.

Програма заходів святкування дня Незалежності України в Івано-Франківську.

З Вікіпедії:
День Незалежності України
День Незалежності України
Урочистості біля пам'ятника Тарасу Шевченкові в Луганську (2013)
МісцеУкраїна Україна
Засновано1991
Дата24 серпня
День Незале́жності Украї́ни (вірніше за значенням — День Відновлення Незале́жності Украї́ни) — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.















середа, 6 червня 2018 р.

Анатолій Матвійчук: ПІД КРИГОЮ

   Не хотів про це писати, але свіжі втрати на культурному фронті змушують не мовчати. Отож...

субота, 2 червня 2018 р.

Александр Дубинский: "...оказывается, что весь этот цирк был заказным представлением для устранения бизнесмена с рынка оружия" (+ВІДЕО)

    Если вы ещё не поняли, то итог истории с Бабченко - это просто кромешный пи*дец. Одна группа СБУшников взяла заказ на устранение бизнесмена Германа, которого решено подставить и обвинить в заказном убийстве. Герман должен передать деньги киллеру, после чего их обоих должны повязать. У киллера затем взять показания на организатора. И закрыть его навсегда в тюрьму. 

четвер, 31 травня 2018 р.

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ: за 26 років правління існуючого політичного класу ми втратили 10 мільйонів життів і продовжуємо втрачати дедалі більше.

  Вимирання українців прискорюється шаленими темпами З кожним роком скорочення населення в Україні прискорюється. Якщо за 2016 рік кількість населення скоротилася на 175 тисяч, то у 2017 році — вже на 198 тисяч. Щорічно ми втрачаємо населення майже одного невеликого обласного центру, такого як Тернопіль чи Івано-Франківськ, або одразу кількох великих райцентрів — таких, як Бровари, Бориспіль та Ірпінь разом взяті.

Романа Ялча: "...Хер вам!...Нехай хоч сам презедент прийде мене зустрічати на кордоні"

    Я знімаю квартиру з дівчиною. Разом з комуналкою в місяць виходить приблизно 4 тис. грн. Це без їди, речей, відпочинку, маршруток по 4 грн. чи скільки вони там вже коштують, культурно - просвітницьких заходів і так далі... Заробити на свою квартиру тут НЕ можливо!!! Тому приходиться знімати.

четвер, 3 травня 2018 р.

Повна програма святкових заходів на день міста в Івано-Франківську 2018 р.






Фестиваль "Карпатський Простір", виступи ансамблів "ТНМК", 
"Друга Ріка", швейцарського гурту «Kadebostany» (Кадебостані) 
і багато-багато іншого у різноманітних заходах 
нашого рідного Івано-Франківська. 
В кінці переліку відео "Кадебостані", 
бо впевнені, що мало хто чув про цей гурт. 

понеділок, 30 квітня 2018 р.

Студія документального кіно М.Бойчука презентує Цей день в історії. 30 квітня.

   Авторська передача Богдана Кучера "Між вчора і завтра. Цей день в історії". 
30 квітня.

неділя, 29 квітня 2018 р.

Студія документального кіно М.Бойчука презентує Цей день в історії. 29 квітня.

   Авторська передача Богдана Кучера "Між вчора і завтра. Цей день в історії". 
29 квітня.

субота, 28 квітня 2018 р.

Студія документального кіно М.Бойчука презентує Цей день в історії. 28 квітня.

   Авторська передача Богдана Кучера "Між вчора і завтра. Цей день в історії". 
28 квітня.

1919 р. - Створення Ліги Націй.
1461 р. - Перша згадка про село Джурів.
1835 р. - Мармулядова пожежа в Станіславові.
1918 р. - Виступ Миколи Лепкого в просвіті Станіславова.

пʼятниця, 27 квітня 2018 р.

Студія документального кіно М.Бойчука презентує Цей день в історії. 27 квітня.

   Авторська передача Богдана Кучера "Між вчора і завтра. Цей день в історії". 
27 квітня.

1940 р. - Створено концентраційний табір "Освенцім".
1847 р. - Демонстрація у Станіславові.
1919 р. - Південнокарпатська війна.
1923 р. - Шевченківський концерт у Станіславові.
1992 р. - Відкриття Конгресу писанкарів Івано-Фрванківська.

середа, 25 квітня 2018 р.

Студія документального кіно М.Бойчука презентує Цей день в історії. 26 квітня.

Авторська передача Богдана Кучера "Між вчора і завтра. Цей день в історії". 
26 квітня.

1986 р. - Чорнобильська катастрофа.
1886 р. - Вдовичий сирітський фонд.
1922. - Коломия. Вихід двотижневикак "Молода громада".
1946 р. - Відкриття відбудованого стадіону "Спартак" у Станіславі.
1959 р. - Нова експозиція Краєзнавчого музею у Франківській Ратуші.
1967 р. - Відкриття інституту нафти і газу.
1996 р. - Пам"ятник у Княгинині на честь загиблих за Незалежність України.
2000 р. - Заснована ГО Спілки майстрів народного мистецтва.

Мирослав Бойчук: хто буде будувати майбутнє в країні, в якій нема майбутнього?

От плачуть наші висококоритні про те, що в бюджеті нема грошей пенсіонерам. Економіка, мовляв, вмирає, бюджет порожніє, старого населення стає більше, а молодого менше. Таким чином вони самі визнають, що в країні, а значить і в їх діях щось не те.

Студія документального кіно М.Бойчука презентує Цей день в історії. 25 квітня.

1920 р. - радянськопольська війна.

1754 р. Страта опришка Василя Баюрака.

1909 р. - Шевченківський концерт у Станіславові.

1937 р. - Власні літаки для навчання курсантів у Станіславі

.2010 р.- Концерт пам'яті співачки Ірини Маланюк.

вівторок, 24 квітня 2018 р.

Авторська передача Богдана Кучера "Між вчора і завтра. Цей день в історії". 24 квітня.

У цьому випуску:
1646 р. - Берестейська Унія.
1664 р. Про спілку М"ясників.
1743 р. Дозвіл на будівництво Вірменської церкви.
1921 р. Шевченківський концерт у Перегінську.
1924 р. Правила чистоти у Станіславі.
1968 р. Про події в Чехословаччині.
1981 р. Відкриття лялькового театру у Франківську.

Авторська передача Богдана Кучера "Між вчора і завтра. Цей день в історії". 23 квітня.

   Спробував втілити в життя, на замовлення ТРК "Карпати", задумку Богдана Кучера "Між вчора і завтра. Цей день в історії".

Віктор Павлік: "...Мік Джаггер бив ногами.., а Юрій Лоза в основному відбивався своєю гітарою..."

   Неприємний інцидент стався під час концерту Віктора Павліка в Трускавці. На п’ятій годині концерту, а саме після четвертого антракту, в VIP-ложі сталася бійка. Пізніше з’ясувалося, що конфлікт виник між вокалістом рок-групи The Rolling Stones Міком Джаггером і російським співаком та критиком Юрієм Лозою, повідомляє тижневик «Нафтуся».

четвер, 29 березня 2018 р.

Анатолій МАТВІЙЧУК: Люди, що ви зробили з Українським радіо?

   Чи хтось моніторить денний ефір? Рівень деяких нових ведучих, яким дають вести прямоефірні годинні програми просто вражає. А теми?! Корисної чи цікавої інформації нуль! А це все ще примушують транслювати на телеканалі "Культура"! Співчуття професіоналам, які ще там лишилися... 

Ігор Александрович: Спогад про шкільний ВІА...


   "Ця абревіатура вокально-інструментальногоансамблю з "самобутньою" назвою “Юність” буквально винесла населений пункт в ранг передового музично-сільськогосподарського конгломерату.

вівторок, 27 березня 2018 р.

Igor Aleksandrovych: Як колись ходили на танці...(власний спогад)




    "В суботу танці відгриміли за звичною схемою.Спочатку в зал позаходили “старші “ за 19 літ дівчата і молоденькі жіночки ,деякі з чоловіками. Основна маса хлопців чекала на “допінг” у клубному передбаннику. Попередньо скинувшись “по рублю” вони очікували прибуття майже “вегетаріанського” товару — відра самогонки. Доповнення до нього було не настільки важливим і залежало від сезону-від “ябка” до “квашеного вогірка” при обмежених порціях хліба.

Євгенія Круженкова: Ліна Костенко приїде в Івано-Франківськ

Її найбільше з усіх цитують у пресі та соціальних мережах. Ліна Костенко українська поетеса, шестидесятниця їде до  Івано-Франківська, щоб подарувати нашим містянам хвилини своїх чудових віршів. Де можна побачити авторку – читайте на Franyk.city.

пʼятниця, 16 березня 2018 р.

Мирослав Бойчук: «Це було зовсім інше розкрадання»

Інтервю провів Богдан Ославський.  

    Мирослав Бойчук знакова постать не лише заводу «Промприлад» (чи «Геофізприлад», зважаючи на хронологію), а й франківської тележурналістики. Починав він у багатотиражці заводу, потім був двигуном заводського радіо і згадує той період, як один із найцікавіших і найбільш творчих у своєму житті. Тепер Мирослав Бойчук має студію документального кіно, в доробку якої, до речі, є фільм, створений з нагоди сторіччя «Промприладу».

середа, 14 березня 2018 р.

Ольга Богомолець: "...це співставно з геноцидом та репресіями сталінізму".

    Вимирання українців прискорюється шаленими темпами.
    З кожним роком скорочення населення в Україні прискорюється. Якщо за 2016 рік кількість населення скоротилася на 175 тисяч, то у 2017 році — вже на 198 тисяч.
Щорічно ми втрачаємо населення майже одного невеликого обласного центру, такого як Тернопіль чи Івано-Франківськ, або одразу кількох великих райцентрів — таких, як Бровари, Бориспіль та Ірпінь разом взяті.
    На 63 живонароджених в нас приходиться 100 померлих. При цьому для збереження людського потенціалу держави уряд не робить навіть необхідного мінімуму.