Про скандал, який розгорівся на Тернопільщині, довкола загибелі українського захисника Покітко Богдана Івановича (16.01.1990 р.н.), якого схопили та без будь-якої підготовки, 12 лютого відправили на фронт, а вже 16 лютого чоловік загинув на передовій під Бахмутом.
Мені пригадуються черги добровольців у військкомати, коли русня вперше напала на Україну. Тоді багатьом навіть змушені були відмовляти, бо не вистачало амуніції та ресурсів...
Потім народ почав звертати увагу на те, що твориться в армії, чому (зовсім випадково) в радіусі одного тижня вибухнуло 6 складів з боєприпасами, чому в армії не вистачає тої амуніції та ресурсів. Народ відчув худобняцьке ставлення до себе, побачив, що висококоритні синки "воюють" у Буцковелі, а простонарід кидають у пекло без будь-якої підготовки та елементарних засобів існування і... патріотична хвиля стихла, а згодом перейшла у штиль та повне ігнорування...
Сьогодні, на фоні війни, корупція, розкішне життя злодіїв при владі, відсутність справедливості та повне безправ'я, зводять нанівець весь народний патріотизм. Повномасштабна війна нічого не змінила. Для злодіїв всі права, а для всіх інших обов'язки, інколи з дописом "почесні".
Я собі уявляю, що було б, якби не волонтери та допомога країн на слізні заклики "Дайте - не минайте!"
У кoмeнтаряx під дописом міського голови про смерть воїна здійнялася хвиля обурення через загибель чоловіка за 4 дні перебування на фронті.
«Я підтримую друзів і родичів Покітка Богдана Івановича, який загинув, захищаючи Україну. Направляю звернення у компетентні органи розібратися у цій ситуації. Безумовно, на фронт мають іти люди, які пройшли відповідний вишкіл. Життя Богдана це не поверне. Але якщо такий факт підтвердиться, будуть врятовані сотні життів наших воїнів», – відповів Сергій Надал місцевій волонтерці Оксані Огородник.
Oкcана Oгoрoдник також зазначила, що повістку Покітко отримав у другій половині січня. Вона переконана, що не можна людей кидати на передову непідготовленими, як гарматне м’ясо.
«Богдан був призваний у 2-гій половині січня 2023 року. (Шляхом примусового вручення запрошення та доставлення до ТЦК на зупинці громадського транспорту у місті Тернопіль).
– навчання бійця (в частині та на полігоні) – не проходив.
– навчання поводження зі зброєю – не проходив. (Розбір-збір АК і все).
– в армії – не служив», – зазначає вона.
За даними місцевого видання Terminovo, Богдан Покітко працював на одній з тернопільських фабрик меблів. Чоловіку вручили повістку на зупинці громадського танспорту. 12 лютого його відправили на схід, а вже 16-го надійшла страшна звістка про його смерть. Старший брат Богдана Покітка Михайло у лавах ЗСУ раніше став на захист України.
Немає коментарів:
Дописати коментар