неділя, 27 грудня 2015 р.

НАВІЩО ВЛАДА МАСОВО РОЗДАЄ СУБСИДІЇ

 
Аукціон небаченої щедрості від держави у вигляді комунальних субсидій як мінімум для 12 млн.українців змушує задуматися: навіщо треба було спочатку підвищувати тарифи на ЖК-послуги, а потім виділяти з держбюджету 24,5 млрд. грн. на їх компенсацію? 

До того ж не факт, що одержувачів субсидій, не буде вдвічі більше, і тоді з казни доведеться “витягувати” майже 50 млрд. грн.
Спростивши до межі порядок надання субсидій, державні мужі клятвено запевняють, що зробили це виключно заради турботи про простих людей, яким буде не під силу платити за подрожчала “комуналку”. Але якось слабо віриться у щирість намірів чиновників.
Та й українцям рано радіти, розраховуючи, що їм доведеться викладати зі свого гаманця не більше 15% від суми, “намальованої” в платіжці. Субсидія надається тільки на ті обсяги води, газу, електроенергії і тільки на ту площу житла, які укладаються в соціальні нормативи. Все, що вище встановленого мінімуму, треба оплачувати за підвищеними розцінками. До того ж, влада своєчасно подбали, щоб “стиснути” нормативи на газ і воду. Наприклад, якщо до 1 жовтня минулого року в Києві норми споживання холодної води становили 5,5 кубометрів на людину в місяць, а гарячої – 3,5 кубів, то тепер соціальні нормативи знижені до 2,4 і 1,6 кубометрів відповідно. Справедливості заради варто відзначити, що соціальна норма житла та електроенергії збільшена. Тим не менш, якщо людина живе один у квартирі, скажімо, площею 70 кв. м, йому буде призначено субсидію тільки на 48,87 “квадратів”, за решту житлоплощу доведеться платити повністю.
Тим не менш, в надії отримати знижку від держави, українці будуть масово звертатися за субсидіями.Тим більше, що для цього не треба буде вистоювати в чергах в органах соцзахисту – їм будуть розсилати поштою паперу для заповнення, які потім можна буде кинути в поштову скриньку. З чого б це держава, яка досягла неперевершених висот у майстерності створювати бюрократичні перепони українцям, раптом вирішило їх ощасливити? Можливо, влада дійсно прониклися турботою про простих людей, усвідомивши, як їм зараз важко живеться. Але не виключено, що державні чиновники переслідують дещо інші цілі. Наприклад, зібрати інформацію про майновий та фінансовий стан українців. Адже якщо раніше довідки про свої доходи в органи соцзахисту приносили малозабезпечені громадяни, то тепер декларації своїх про доходи і витрати “засвітять” і представники середнього класу, яким виявляться не під силу нові комунальні платежі.
У декларації на отримання субсидії треба буде вказувати всі види доходів осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, в тому числі від розміщення депозитів, здачі майна в оренду. Джерело інформації для податкової! І якщо раніше людина не афішував, що здає свою квартиру в оренду, то, спокусившись на знижку по “комуналці”, він отримає “лист щастя” від фіскалів з ​​наполегливою пропозицією заплатити податок на доходи від діяльності в якості рантьє. А сума податку напевно виявиться більше, ніж отримана субсидія.
Цікавий пункт – інформація про витрати на придбання майна, товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн. за останні 12 місяців. Тобто, вносити в декларацію треба покупку дивана і двох крісел або сімейний відпочинок в Єгипті. Теж привід для пильної уваги державних органів – як люди, що вказали офіційну зарплату в 1,5-2 тис. грн. примудрилися забезпечити собі настільки “розкішну” життя.Тут вже доведеться похвилюватися і роботодавцям, які платять свої співробітникам “мінімалку”, а ті вивозять свої сім’ї на закордонні курорти. Швидше за все, візиту правоохоронців та податківців довго чекати не доведеться.
Заява про призначення житлової субсидії містить пункт “я та особи, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні, даємо згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, майно, необхідні для призначення житлової субсидії, та оприлюднення відомостей про її призначення”.Вся зазначена інформація піде на перевірку в податкову, Державтоінспекцію та “інші органи виконавчої влади та місцевого самоврядування”. І люди, що заповнили папери на отримання субсидій, опиняться в базах всіх держорганів. Не виключено, що через якийсь час звідти прийде запрошення з наполегливим проханням показати правовстановлюючі документи на землю, будинок, автомобіль і так далі.Враховуючи, що з наступного року доведеться платити податок на нерухомість, дані про площу квартир і будинків припадуть фіскальної службі як не можна до речі.
Одержувачі субсидій будуть зобов’язані повідомляти в управління соцзахисту, які, природно, передадуть цю інформацію в інші держоргани, про зміну свого сімейного, майнового та фінансового становища: зміну складу осіб, зареєстрованих у квартирі, джерел доходу, придбання майна чи оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн. Якщо не зробити цього протягом місяця, то субсидію доведеться повернути в подвійному розмірі. Тут вже слід подумати, кому сказати в першу чергу про підвищення зарплати – дружині або соцпрацівнику.
Загалом, за рахунок бажаючих отримати субсидії держава зможе нарешті наповнити численні реєстри, які створюються, але ніяк не заповнюються даними, а заодно й визначити реальний рівень доходів населення, який наші громадяни вперто приховують від податкової. Ще один важливий момент – влада офіційно заявили, що тарифи на газ та опалення будуть поетапно підвищуватися до 2017 року (може бути і далі, але про це поки вголос не говорять), потягнувши за собою зростання цін на воду, каналізацію, квартплату. Наївно розраховувати, що до цього часу населення розбагатіє і зможе справно платити за рахунками. Значить, кількість отримувачів субсидій буде рости, як і витрати держбюджету на компенсацію тарифів. І тут три варіанти розвитку подій.Перший – через брак коштів у скарбниці держава не буде перераховувати субсидії підприємствам водоканалам, ЖЕКам і підприємствам ПЕК, а ті – постачальникам енергоресурсів. Другий – влада таки знайдуть гроші, які отримають житлові організації та підприємства-монополісти. Тобто, підвищуючи тарифи на ЖК-послуги, держава буде все більше і більше виділяти бюджетних коштів водоканалам, енергокомпаніям, “Нафтогазу України”. І третє, після ретельних перевірок громадян попросять повернути раніше отримані субсидії (причому, згідно із законодавством, у подвійному розмірі).
У такому разі не виключено, що обіцяна масова “роздача” субсидій переслідує дві мети: виявити реальні доходи людей щоб обкласти їх податками, і продовжити дотувати з держбюджету монополістів, красиво назвавши цей процес “житловими субсидіями для населення”. https://surmasite.wordpress.com//
За матеріалами: Korr.com.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар