пʼятниця, 17 листопада 2017 р.

Всесвітньовідомі хіти Едіт Піаф написані франківчанином

Шарль де Ґолль, який 1966 року відвідав Москву, заходив до Кремля під звуки “Padam… Padam”

На світлині: Меморіальна дошка в місті Вюрцбург (Баварія) на будинку 6 по вулиці Wolfhartsgasse, де Натан Гланцберг жив в дитинстві і юності до від'їзду в Аахен.
Вам щось відомо про Норберта Ґланцберґа?

Цей французький композитор і піаніст народився 12 жовтня 1910 року у Рогатині Івано-Франківської області. Наче нічого шокуючого. Але.
Ви будете здивовані, коли побачите перелік творів Ґланцберґа. Серед них – всесвітньо відомі хіти Едіт Піаф!
         





















   На початку 1940-х композитор написав мелодію найвідомішого шансону “Padam… Padam”. 1951-го з’явилися слова, після чого пісня одразу стала шлягером.
Батьки Ґланцберґа, якого від народження звали Натан, були уродженцями Рогатина. У цьому містечку вони жили до народження первістка, опісля переселилися до баварського Вюрцбурга. Музичні здібності Норберт виявив у собі ще з дитинства.
У 20 років Ґланцберґ починає працювати у Берліні, пише кілька композицій для німецьких фільмів. Кар’єра хлопця обривається після приходу до влади Гітлера. Він змушений емігрувати до Франції.
“Там 30-літній піаніст і композитор Ґланцберґ зустрівся з Едіт Піаф. Їй на той час було 25. Її зірка вже почала сходити. Піаф взяла піаніста у свою команду. Вони стали друзями, а потім коханцями.” – пише Галина Петросаняк.
Піаф щодня по два-три рази посилає Норберту любовні листи. У них вона пише про свою вдячність за професійний розвиток:
“З кожним днем мої пісні мають все більший успіх, усі кажуть, що я розвиваюся фантастично. Цим я завдячую тобі. Це перфекціонізм, якого ти від мене вимагав”.
Але комозитор не розділяв кохання співачки. 1951 року Ґланцберґ одружився з Марічкою Мазурик. 1958 року в них народився син Серж.
Ґланцберґ написав для Едіт Піаф хіти Mon manège à moi, Noel c’est l’amour та пристрасну Le ballet des coeurs.
Подальша музична кар’єра Норберта Ґланцберґа розвивалася в кіно. Його мелодії, зокрема, звучать у фільмах із Бриджіт Бордо – “Занадто красива наречена”, Мариною Владі – “Білява відьма” та інших.
Джерело: lovelylife.in.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар